Omaloomingukonkurss

Juba 70ndate aastate algusest on Põlvamaal korraldatud Friedebert Tuglasele pühendatud omaloominguliste tööde konkurssi. Võistluse parimad tööd koondati esmakordselt almanahhi 1975. aastal. Almanahhi nimeks sai "Illimari sammu" ning seda saatsid jätkuna 1980. ja 1987. ilmunud almanahhid. Ent kiirete muutuste ajajärgul omaloomingulise kirjanduskonkursi korraldamine soikus ning uus almanahh ilmus 1999. aastal koondades endas 1994. kuni 1999. aastate konkursitöid. Seoses  Konkurss, mille esmaseks eesmärgiks oli väärtustada Friedebert Tuglase rolli meie kirjanduspärandis, on tänu pikale eale saanud iseseisva väärtuse õpilasloomingu talletamisel. Ahja mõisamaja põlemisega hävines kooli arhiiv, kuhu oli kogutud maakonna õpilaste varasemad loometööd.

Konkursi juhend

Konkursi teemad