Rõduteater

Ahja Kooli RõduteaterAhja Keskkooli juures tegutseb 2003 aastast etlejate ring. Selles osalevad õpilased, kellele meeldib luule ja kes oma esinemisega panevad kuulaja luulet armastama.

 

 

 

Rõduteater aastal 2008

23. märtsil korraldasime Munapühad Munamäel. Esitasime talvise Munamäe jalamil etenduse “Ninatark muna”.

 

16 . – 18. mail toimusid Ahjal üle-eestilised “XIV laste murdelaulu- ja luulepäevad”, mis olid meie korraldada. Murdepäevade märksõnadeks olid METS, KÜLA, INIMENE, JUURED. Osalema ootasime ühte folkloorirühma igast maakonnast. Folkloorirühmadel tuli ette valmistada kaks kava: koostada oma maakonda tutvustav - iseloomustav kava (laul, tants, sõnaline tekst või pillilugu), peakontserdil esitamiseks 5–minutiline kodumurdes või –murrakus kava.

Read more ...

Rõduteater aastal 2007

25. märtsil osalesime Karilatsi Talurahvamuuseumis toimunud maakondlikul Põlvamaa murdelaulu ja -luulepäevade eelvoorus. Esitasime kohalikus kodumurdes kava “Paastumaarjapäev”.

Read more ...

Rõduteater aastal 2006

16. märtsil 2006 toimus Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses Põlva maakonna kooliteatrite ülevaatus. Sellel üritusel osales ka meie Ahja "Rõduteater". Üritusesest osavõtt oli rohkearvuline. "Rõduteater" esitas kaks etendust "Vanad pildid" ja "Aeg kaob rõõmud jäävad..."

Rõduteater aastal 2005

02. märtsil tähistasime Koolis Fr. Tuglase 119. sünniaastapäev. Esmakordselt esitasime “Väikese Illimari” teosest inspireeritud kava “Vanad pildid”.

30. aprillil võtsime osa Põlva Ühisgümnaasiumis toimunud Vabariiklikust luulekonkursist “Tahan sulle öelda”.

Esimene etlejate ja Padjaklubi ühine ettevõtmine oli Põltsamaa lossihoovis toimunud projekt “Mängime Hans Christian Anderseni muinasjutte”. Selleks valmis meil üheskoos etendus “Karuohaka lugu” ja sellega esinesime 27. juunil Põltsamaa lossihoovis. Projektis osales 14 kooli. Need neli päeva Ain Mäeotsa käe all õpetasid meile, kuidas teatrit teha.

Read more ...

Rõduteater aastal 2004

06. mail võtsime osa Põlvas Ühisgümnaasiumis toimunud etlemiskonkursist „Tahan sulle õelda“.

10. detsembril toimus Pärnus VIII Vabariiklik Koidulauliku konkurss.

12. detsembril osalesime Värska Gümnaasiumi aulas toimunud maakondlikul Paul Haavaoksa nimelises etlejate konkursil.

20. detsembril esinesime kooli jõulukontserdil. Kaunis jõululuule sidus kava ühtseks tervikuks ja tungis iga saalisolija südamesse.