Koolipere Piusal

Juba sügisel planeeritud õppe- ja huvireis sai keerulise aasta kiuste ikkagi toimuda. Bussi- ja rongisõit toimetas õpilased ja õpetajad 4. juuni hommikul Piusa raudteejaama. Õpilased orienteerusid ning lahendasid ülesandeid Piusaga seotud huviväärsuste kohta: Piusa savikoda, koopad, matkarada, kõrts. Nüüd teame, et Piusa tiikides elutseb mudakonn ja harivesilik, lähedalasuv riik on Venemaa, koobaste pikkus on 10 km, Piusa liivakoobastes talvituvad nahkhiired, liivast valmistatakse klaasi, Piusa pikim matkarada on 15 km. Silmi pimestavalt valges liivakarjääris oli üksjagu hullamist, mäest alla-üles jooksmist, liugulaskmist. Piusa atraktsioonidel oli ka lõbus koos aega veeta. Tühja kõhtu leevendasid kooli köögist kaasavõetud võileivad, Piusa külastuskeskuse ja kõrtsi suupisted.