Polvamaa noortekonverents

Õpilasomavalitsuse esindus Põlvamaa Noortekonverentsil

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses toimus 05.11. noortekonverents „Mis vaevab noorte südant?“ Ahja Koolist olid konverentsil kooli õpilasomavalitsuse liikmed Renar, Angela, Keithy ja Kristo ning huvijuht Mare.

Päeva esimeses pooles toimusid teatrisaalis erinevad ettekanded noori huvitavatel teemadel: You Only Life Once- YOLO mõistet tutvustas lähemalt vabaajaklubi Toushi esindaja Ketriin Paaabo; sepp Sander Haugas jagas mõtteid teemal „Kõik ei ole müügiks“; Sindi Foorumteater tegi ettekande teemal „Eile, täna ja homme“ ning Auli Andersalu- Targo ettekanne oli teemal „Kiusamisvaba kooliskäimine on võimalik!“.

Peale kosutavat lõunasööki oli osalevatel noortel võimalus jagada omi mõtteid ja arvamusi nn osaluskohviku erinevates jutunurkades. Jutunurkades sai väidelda järgmistel teemadel: kui kardad vihast lõhki minna, ära sauna mine (eesti vanasõna); võta maa(l) ette!; haridussüsteem kastist välja!; millist „võileiba“ valida?, mine, aga tule; kiusamisvaba kool, minu kodukohas pole minu jaoks sobivat huviringi; seksuaaltervis- õpetaja kardab sellest rääkida, aga kust saan selle kohta rohkem teadmist ja infot?; kuidas saan mina maailma muuta?

Päeva lõpus andsid osaluskohviku jutunurkade juhendajad ülevaate noorte mõtetest ja arusaamadest väljapakutud teemadel. Noorte osalus oli aktiivne ja huvitavaid mõtteavaldusi jagus.

Konverentsile andsid kaunikõlalise „punkti“ lauljad Põlva Ühisgümnaasiumist.

Koju naasesid noored värskete mõtete ja ideedega ning teadmisega, et noorte edasises käekäigus on väga oluline osa ka noorte endi aktiivsusel. Tuleb olla ise hakkaja ja osata ning julgeda oma tõekspidamisi ja mõtteid ka aktiivsemalt jagada ning rakendada.

Huvijuht Mare Muru