Meie kooli 9. klassi õpilane Steffy Prants saavutas 4. mail Tallinnas toimunud vabariiklikul kunstiolümpiaadil 10. koha, kusjuures 8. ja 9. kohast jäi Steffyt lahutama ainult üks punkt. Üleriigilisele olümpiaadile olid kutsutud maakondlike olümpiaadide parimad ja kokku oli osalejaid 37. Olümpiaad koosnes kolmest voorust: teooria, kodutöö teemal „Uus ja vana“ ning kohapealne praktiline loovtöö. Kohapealseks tööks oli portreede joonistamine. Kahe tunni jooksul tuli joonistada kolm portreed ühest ja samast inimesest nii, et üks oleks kuri, teine emotsioonitu ja kolmas rõõmus.

Steffy saavutus näitab, et ka väikesest maakoolist on võimalik jõuda nii kõrgele kohale, kui on annet ja tahtmist vaeva näha. Oli ütlemata tore näha meie väikese kooli nime suurte linnakoolide seas.

Peale olümpiaadi toimusid kunstiprogrammid Kadrioru Kunstimuuseumis ja KUMU-s. 9.-10. klassi õpilased osalesid Kadrioru programmis „Kuidas portreteerida kunstnikku“, mis põhines Weizenbergi ja Köleri loomingul. Juhendaja oli tore noormees, kes andis vahelduseks jutule ka erinevaid joonistamisülesandeid. Päev oli küll pikk ja väsitav, kuid andis uusi kogemusi ja avardas silmaringi.

Õpetaja Karin Pikk