Eesti Vabariigi 100 aastapäeva tähistamine Ahja Koolis.

Koolis tähistasime sünnipäeva mitmekülgsete tegevustega. Esmalt kogunesid teine ja kolmas kooliosa töötubadesse, et koostada ettekandeid, mida esitleti vanemale kooliosale.

Kõik klassid olid esindatud. Keskmine vanuseaste paistis silma julgete sõnaliste ütluste poolest. Seitsmenda klassi tüdrukud olid koostanud väga põneva esitluse, milles kõlas meeldejääv isamaaline laul.

Peale ettekannete kuulamist tulid meile külla Põlva Kaitseliidu Maleva Noorkotkaste ja Kodutütarde juhid, kes rääkisid õpilastele kodutütarde, noorkotkaste ja kaitseliidu tegevustest. Mõnusa vestluse lõpetas aktiivne Kuldvillak, teemal Eestimaa. Õpilaste võistlusrühmad hakkasid võistlema, mis jätkusid veel aktiivselt täringu, punktide ja küsimuste-vastuste mängus.

Peale pidupäevahõngulisi õppetöötegevusi kogunes kogu kool söögisaali, kus ootas meid imekena pidulaud. Pärast magusa torditüki söömist, mindi Ahja kultuurimajja 8. klassi tüdrukute loovtööst “100 aastat Eestimaal - muusika ja ajalooliste sündmuste ettekannetest” osa saama.

Pidulik kooli aktus kajastas Eestimaa sündmuseid läbi muusika, dialoogi ja piltide. Igal kuulajal ja vaatajal tekkis meeldejäävaid emotsioone.

Tahan väga kiita loovtöö tegijaid Dagnit ja Mariat, kes tegid oma tööd enesekindlalt, olid suurepärased esinejad, ürituse läbiviijad! Helitehnik - Indrek, kes puistas saali kuulajatele erinevaid emotsioone läbi helikandja. Hea kõrv sai aru, et sujuvalt heli keeramine muutis igat ajajärku eriliseks.

Üks pidulik koolipäev Ahja koolimajas on jõudnud lõppu. Soovin kõigile ilusat pidupäeva Eesti Vabariigi 100 sünnipäevaks!

Ülevaade kogu päeva tegevustest asub SIIN

Krista Brusko