MUUSEUMISmunad

Üks vahva pärastlõuna Ahja muuseumis

Vaikne nädal on lõppenud meie koolis põnevate tegevustega. Pajuurbade joonistamine ja muusika kuulamine, looduse uurimine ja kevade ootamine - usun, et iga õpilane on seda kõike mõnusalt teinud.

Täna käisid esimese ja teise klassi lapsed Ahja Muuseumis. Õpilastega tegeles Põlvamaa Talurahvamuuseumi õpetaja Marge, kes viis läbi vahvaid tegevusi. Lapsed kuulasid lugusid lihavõtetest ja munadepühade traditsioonidest. Iga laps teab nüüd, kuidas looduslike värvidega mune kaunistada. Kui munad olid keema pandud, said lapsed lahendada erinevaid mõistatusi ja laulda ja tantsida vahvat liikumismängu põrgu- ja taevainglitest. 

Kui munad keedetud ja igaüks omanäoline üle vaadatud, mindi õue.

Tõeline kevad oli jõudnud Ahjale. Päike saatis meid mõnusalt kogu munaveeretamisvõistluse ajal. Kõigest väike kokkuvõte asub  Siin.