Ahja Kooli koorid hõiskasid Räpinas

Laupäeval, 27. mail, osalesid meie kooli lastekoor ja mudilaskoor XIX Räpina Laste Laulu- ja tantsupäeval. Pidu toimus Räpina Tuletõrje väljakul ning tänavu oli peo teemaks TUULEEMA.

Peol esinesid Räpina Lasteaia Vikerkaar ning Räpina Ühisgümnaasiumi, Tilsi, Ruusa ja Viluste Põhikooli, Põlva ning Ahja Kooli ja Petseri lauljad. Liikumisilu pakkusid tantsurühmad Rappinvöö, Helgerid, Naksid ja Roosid, Reilender, Murelid, Pihlamarjad ja Ruusa naisrühm. Pidu ilmestasid ka Räpina Puhkpilliorkester ja lõõtsamängija Ants Järv.

Meie lauljate päev algas hommikul kell 11.00 Räpina Tuletõrje väljakul, kus toimusid kooride mikrofoniproovid ning ka õhtuse peo läbimäng. Peo avamiseks jalutasime linna Laulupeosallu, kus kõik peol osalejad said osa pihlaka istutamisest ning peo avamise kõnedest. Ühiselt ja uhkelt pikas rongkäigus liikusime Tuletõrje väljakule, kus ootas meid kõiki Tuuleema, kellel oli selleks kauniks peoks oma lugu jutustada.

Kaunist päeva jäid meenutama südamlikud tänukirjad, lilleampel ja maitsvad šokolaadid. Suur, suur tänu korraldajatele ja ka osalejatele!

Muusikaõpetaja Mare