Ahja Kooli tutipäev

Reedel, 26. mail, rõõmustasid meie koolipäeva “lustlikud ja pidurdamatud üheksandikud“. Nende jaoks on lõppenud tavalised koolipäevad meie koolis ning algamas on eksamite tegemise aeg.

Koolipäeva alguses üllatas „päevakangelasi“ nende kaunistatud klass, mille olid kaheksandikud salamisi meisterdanud. Esimene tund olid 9. klass ja 1. klass ühises mänguhoos- meenutades ja nautides kaunist ja muretut lapsepõlve.

Tutipäeva aktus toimus kaunil päikeselisel päeval koolimaja ees õues. Direktor Katrin soovitas tutipäevalistel usaldada oma „tiibu“ ning uskuda iseendasse ja üheksa aasta jooksul õpitusse. 1. klass soovitas oma laulus kuulata ja märgata meie ümber ning looduses olevaid heasoovlikke haldjaid, kellelt saab hea oskuse korral ka tuge. 8. klass andis igale üheksandikule kaasa õpilaspere soovid ja märkamised.

Tutipäevalised ise laulsid üksmeelselt ja ühehäälselt laulu aastate jooksul tehtud tegudest ning andsid mõista, et olid veel ikka lapsed. Klassijuhatajad Ülle ja Tiiu jagasid aga igale üheksandikule neid iseloomustavad sõnad kooli õpetajatelt.

Head põrumist, kallid üheksandikud kogu meie koolipere poolt!

Mare Muru