Esimene koolipäev Ahja koolis

Reede, 01. septembri hommikul oli Ahja alevikus märgata siin-seal koolile lähenemas pidulikke „koolijütse“ ning koolimaja „väravas“ pakkusid turvalisust politseinikud. Ongi käes järjekordne kooliaasta algus!

Esimese klassijuhataja tunni järel kogunes kogu koolipere koolimaja ette, et ühises rongkäigus liikuda läbi alevi kultuurimajja pidulikule aktusele. Rongkäigu alguses lipu ja kooli sildi järel sammusid turvaliselt üheksandike käekõrval esimest korda kooliteed alustavad 1. klassi õpilased.

Aktusel andsid esimese koolipäeva tervitused edasi kooli direktor Katrin Jõgeva ja vallavanem Peeter Sibul. Huvijuht avas aktuse „teretamisega“- on ju „terel“ maagiline mõju fokusseerida tähelepanu ja ühendada tervitajaid emotsionaalselt ning positiivselt. Laulu „Tulgu tuuled“ ettekanne Dagni ja Liise-Lisete poolt oli lummav jätk pidulikul tarkusepäeval. Esimesse klassi astujate laul „Küll on tähed“ valmistas suurt rõõmu nii esinejatele endile kui ka kuulajatele. Selle aasta 9. klassi õpilaste poolt oli kooliminejatele väike kingitus ka- hügieenilised huulepulgad, et osata hoida end külmade tuulte eest, mille eesolevad aastaajad kaasa toovad.

Sel õppeaastal said aabitsa 10 esimesse klassi astujat ning Ahja Kooli on lõpetamas sel kevadel 5 üheksanda klassi õpilast. Sel õppeaastal on Ahja Koolis ka sotsiaalpedagoog ning uus ajaloo õpetaja.

Uut ning põnevat kooliaastat meile kõigile!

Huvijuht Mare Muru