Saksofon ja torupill muusikatunnis

Mooste Kunsti ja Sotsiaalpraktika Keskuse poolt tuli meie koolile pakkumine tutvuda noore muusiku Katariin Rask­aga ja tema pillide- saksofoni ja torupilliga. Kokkulepitud päevaks sai neljapäev, 14. september.

Muusik oli meie koolis kaks õppetundi ning sihtgrupiks olid õpilsaed 1.-6. klassini. Katariin tutvustas põgusalt ennast ja oma muusikuteed ning vastas meelsasti esitatud küsimustelegi.  Esimeses tunnis tutvustas muusik üsna põhjalikult endaga kaasasolevaid pille- sopransaksofoni, ja 3-e burdooniga torupilli. Torupill sümboliseerib vanu traditsioone ning kultuure, saksofon esindab pigem uut ajastut. Muusikul oli kaasas ka parmupill, mis õpilastes äratundmisrõõmu tekitas. Kuigi vanemad õpilased olid selliseid pille varem näinud ja kuulnud meediast, siis noorematele olid need pillid ja nende lummav kõla esmakordne tutvus ning väga huvipakkuv. Eriti tore üllatus oli aga see, et torupilli ja parmupilli helide saatel sai mõnusalt liikuda ja tantsurõõmu nautida.

Teises tunnis püüdis noor muusik leida koos õpilastega musitseerimisvõlu. Muusikaklassi pillide hulgast sai iga soovija valida endale meeldiva ja sobiva pilli ning ülesande: mõelda sel pillil kolm erinevat mängimisviisi. Leidusid ka „sekundilugejad“ ning 3 sekundi jooksul said kõik oma pillidelt tulevaid helisid kõlada lasta. Oli kummastav helikogemus.

Õpilased said teadmise, et muusikaelamuse tekkimisel ja saamisel saab igaüks ise oma panuse anda ja kujundada seda oma tundekohaselt, oskamata seda pilli ka mängida. Suur tänu ja edu Katariinile!

Muusikaõpetaja Mare