5 teemavaldkonda ja asjalikku nõuannet, mida lapsevanemana saame teha, et õpetada oma last elus paremini toime tulema, tõsta õpimotivatsiooni, toetada tema arengut mõistvaks ja asjalikuks ühiskonna liikmeks. Kindlasti jagavad neid põhimõtteid ka meie õpetajad:):Soovitused on andnud tegevterapeudina töötav Victoria Prooday (https://www.kodusedlood.net/2020/12/5-pohjust-mis-tanapaeva-lapsed-koolis.html?m=1&fbclid=IwAR3UxdhU8dutBAdXzjy64nC_uejioEXI9FjXZ1uQkX8xSfSO3AaOGbHgbyg)
1. Pane piirid paika. Lapsed vajavad piire selleks, et olla õnnelikud
Sea paika kindlad söögiajad, magamaheitmise ajad ja ekraani taga veetmise ajad.
Mõtle sellele, mis on hea laste jaoks ja mitte sellele, mida nemad tahavad või ei taha. Kunagi hiljem on nad sulle selle eest tänulikud. Lapsevanemaks olemine ei peagi lihtne olema.
Lapsed peavad hommikul sööma ja vajavad toitaineterikast toitu. Nad peavad veetma aega vabas õhus ja minema magama igal õhtul samal ajal selleks, et koolis paremini õppida.
2. Õpeta lapsele, kuidas teha ka igavat ja üksluist tööd kohe varakult, sest see on tulevikus määravaks tema töövõimete juures
Õpeta lapsele, kuidas pesu kokku panna, kuidas mänguasju koristada, riideid puu peale panna, poest tulles toitu kotist välja võtta, lauda katta, hommikusööki valmistada ja voodit ära teha.
Muuda see millekski loovaks. Nii on see stimuleeri ja samaaegselt lõbus ning õpetab nende aju seostama seda toimingut millegi positiivsega.
3. Õpeta teda teistega suhtlema
Õpeta teda sõna võtma, jagama, kaotama, võitma, järeleandmisi tegema, teisi kiitma, kasutama viisakusväljendeid
4. Piira ekraanide kasutamist ja katsu luua teie vahel taas emotsionaalne ühendus
Näiteks kingi lapsele lilli, naerata talle, kallista teda, kõdita teda, üllata teda viies teda sööma peale tundide lõppu, tantsige koos, tehke padjasõda.
Lisaks sellele õhtusöögid kogu perega, lauamängude mängimine, jalgrattaga sõitmine, jalutuskäigud looduses õhtul taskulampidega.
5. Ära täida kohe lapse kõiki soove
Las laps õpib ootama. Sest väga hea on, kui tal on sellist aega, mille jooksul ta tunneb igavust : see on esimene samm loovuse ja kujutlusvõime avanemise suunas.
Pikenda järk-järgult seda aega, mis jääb tahtmise ja saamise vahele.
Väldi tehnoloogia kasutamist autos ja söömiskohtades, õpeta last ootama rääkides temaga või mängides.
Piira sagedast näksimist.
"Kasvatus on see, mis jääb siis, kui me oleme unustanud selle, mida me koolis õppisime." - Albert Einstein