1.klassiks valmistumine

Armsad 1.klassi õpilased ja lapsevanemad. Ootame teid juba suure elevusega kooli ja kuna poodides on käimas kooliasjade müük ja peagi tulevad sooduspakkumised, siis avaldame kogu kooliks vajamineva nimekirja ka siin, et ei oleks hirmu, et miski jääb ostmata ning ei ostaks ka asju, mis tunduvad vajalikud ja toredad, aga tegelikult koolis neid asju vaja ei ole. Juhin tähelepanu, et üheks selliseks esemeks on mobiiltelefon, mida 1.klassi lapsele tegelikult koolis vaja ei ole. Õpilase peamine kontaktisik koduga on alati klassijuhataja ja nemad teevad seda tööd rõõmuga.

Oluline on hakata vaikselt harjutama ka kooli rutiini:

• magama minek õigel ajal (soovituslik hiljemalt kell 21.00),
  • äratus iga päev tiba varem, et kooli alguseks oleks ärkamine hommikul juba lihtsam,
  • liiklusreeglite kordamine iseseisva koolitee turvaliseks läbimiseks,
  • hommikusöögi söömine,
  • kokkulepete sõlmimine, mida teha pärast kooli, kuidas veeta koolivaba aega sisukalt ja meeldivalt ent mitte ennastkahjustavalt (nt arvuti- ja telekamängude mängimise reeglid, telefoni kasutus jms)

Ja muidugi kooliks valmistumise kõige olulisem mõte- see saab olema üks vahva teekond, kus lapse suurimaks toeks on lapsevanem ja klassijuhataja. Lapsevanema toeks kooliasjades on klassijuhataja ja koolipere! Olete alati meie majja oodatud nii murede kui rõõmude ja küsimustega!

Kohtume juba peagi koolimajas, aga seniks nautige veel puhkust, jookske, mängige sõpradega, sõitke jalgrattaga, käige seenel ja marjul ning koguge energiat, et kooliaastale rõõmsalt vastu joosta:)!