Eesti Vabariik 106

Täna tähistasime saabuvat Eesti Vabariigi sünnipäeva. Aktus oli sel korral kuidagi eriliselt pidulik, ilmselt andsid seda tunnet imelised uued klassi kaunistused, palju rahvuslikke värve inimeste riietuses ning kodutütarde ja noorkotkaste uhke vormikandmine.

Meie aktused on alati armsad, südamlikud, aga sageli ei ole need nii pikad, kui sel korral ja võiks ju arvata, et hakkas igav, aga sugugi mitte. Õpetaja Annely parmupilli ja linnusirina pillimäng ning nutikas-humoorikad vahetekstid Kristelle (6.kl) esituses hoidsid meeleolu üleval. Musikaalsete 1.-2.klassi õpilaste etteasted olid kõrvale ja silmale tõeline pai ning 8.klassi noormeeste mehine, pidulik ning mõtlemapanev luulekava õpetaja Ilvi poolt seatuna, mõjus nagu rahvusmeeskoori etteaste. Direktor Pirjo ja abivallavanema Koit Nook kõned olid pidulikuks sissejuhatuseks ning viisid kuulajad mõtlema eestlaseks olemise ja vabaduse hindamise radadele.

Eesti rahvakultuuri oluliseks osaks on ka pidulik söömaaeg ning meie aktus järgis traditsioone: sõime kõik koos rahvuslikke roogi: mulgipuder, kilu ja munavõide võileib ning lõpuakordina rullbiskviit. Pühalik tunne püsis ka sööklas, sest seinad olid saanud imearmsad kaunistused. Aitäh peo korraldajatele ja esinejatele! Elagu Eesti, elagu meie tubli, tark, õpihimuline ja ettevõtlik noor eestlane!