"Ahja, minu kõikide rännakute alguspunkt" - Friedebert Tuglas
Kantselei: 799 3961, info@ahjakool.ee

Ettevõtlik emadepäev

2023.a. emadepäeva kontsert toimus ettevõtlikult ja koostöös Ahja noortekeskusega. Pireti juhtimisel valmistati enne kontserti alustanud kohvikusse toite, jagati kohvikus toimetamise vastutus ning lepiti kokku kes ja mida kodust toob.

Noorteka kohvikus oli valik tõeliselt ahvatlev: makaronisalat, lihapirukad, küpsised, lehttaigna keerud, šokolaaditort, vahvlid, heeringaleivad ja palju palju muud. Kõik oli imemaitsev! (pilt Piret Palm) Veel kord suur tänu kõigile tublidele lastele, kes käed külge panid ja kodustele, kes oma kokakunsti näitasid ja Piretile, kes kogu korraldust vedas.

Pärast kohvikus käimist algas kontsert. Direktor juhtis õhtu sisse koostöös publikuga õppides esmalt sõna ema meie riigi lähimate riikide keeltes. Kas teadiste, et ainult eesti ja soome keeles ei alga sõna ema M tähega (kui võtta meile lähimad Euroopa riigi keeled)? Kogu publik sai arvamismänguga kenasti hakkama ja edasi hakati koos mudeldama head ema. Muidugi publik veel ei teadnud, et nende pakutud omadus- ja tegusõnad moodustavad hea ema kirjelduse. Küll sai naljakas ja tore jutuke kokku, kus tekkis arusaam, et hea ema on väga sportlik, muudkui ujub, jookseb, suusatab ja isegi sukeldub.

Edasi jätkas pidu 1.-5.klasside etteasted. Jagus imelisi ja südamlikke laulukesi, hingekeeli helistavaid luuletusi, hästi harjutatud pillimängu ning punkti pani lustakas tants. Tuleb mainida, et tantsijate kostüümid on puhas taaskasutus ja õpetaja Rita käsitöö! Kiidame tegijaid!

Märkasime nii mõnelgi emal silmanurgas liigutusepisarat ja naeratusi jagus üle saali. Täname armsaid emasid, vanaemasid ja kõiki emalikke naisi, kes aitavad meie lapsi kujuneda väärikateks, ettevõtlikeks, koostöisteks, õpihimulisteks ja hoolivateks inimesteks! (pildid ja video Pirjo Pall)