Ettevõtlikkuse ja hoolivuse toetamine majandusõppes

Meie kooli 4.klass õpib JA Eesti õppematerjalide järgi majandust. Üks viimati läbitud teemadest oli annetamine. Annetada saab oma aega, korralikke asju, häid mõtteid jne. Annetamine on vabatahtlik, tasu selle eest ei oodata. Hea tava on abivajajalt muidugi ka küsida, kas, mida või kuidas ta abi vajab. Teeb rõõmu, et õpilaste perede jaoks on nii annetamine kui ka annetuste vastuvõtmine perede valikute loomulik osa. Mida on annetatud, mida on annetustena vastu võetud ning mis on õpilaste silmis parimad põhjused, miks annetada, saab näha rühmatööde tulemusena valminud tahvlitel.

Detsembris tegime kogu kooliga annetuse ka Vähihaigete Laste Vanemate Liidule ning tüdrukute klubis rääkisime pikemalt, mida see MTÜ teeb, kuidas ta inimesi aitab ja mis summasid reaalselt nende tegevus laste abistamiseks vajab.

Kallis koolipere liige, mõtle ka Sina enda jaoks, mida tähendab annetamine Sulle, kuidas sellesse suhtud ja mida head saaksid ise korda saata. Ei pea annetama vaid raha, nagu ka eelnevalt välja toodi, saab annetada aega, teadmisi, oskusi ja asju, mis on korralikud, aga ise neid enam ei vaja. Olgem ettevõtlikud, lahked ja hoolivad, siis on maailm ka meie vastu lahkem ja helgem:).

Autorid Annely Tubin ja Pirjo Pall, pildid Annely Tubin