"Ahja, minu kõikide rännakute alguspunkt" - Friedebert Tuglas
Kantselei: 799 3961, info@ahjakool.ee

Kooli aupäev

2. märtsil möödus kooli nimikirjaniku, Friedebert Tuglase, sünnist 136 aastat. Kirjaniku aupäev on pidulik: kooli tullakse pidulikus riietuses, lõpuklassile ja sellest aastast ka 1. klassile kingitakse Väikese Illimari kujutisega märk, toimub pidulik lõunasöök , õpilased ja õpetajad loevad omaloomingut. Friedebert Tuglasele on pühendatud ka meie kooli poolt läbiviidav iga-aastane kirjanduslike loometööde konkurss Põlva maakonna õpilastele. Sellel õppeaastal laekus 52 tööd. 9. märtsil Ahja Kultuurimajas toimunud aktusel oli premeeritute seas 25 osalejat: Võnnu Keskkool: Revo Rosenberg, Melanie Rässa, Liisbet Paklinski ja õpetaja Ene Runno; Põlva Kool: Gregor Varjola, Hanna Avikson, Liisa Avikson, Karmo Kosk, Gertrud Kolsar; Saverna Põhikool:  Laur Kure, Keili Nigol, Mona-Rea Nerva, Kamilla-Elisa Teesalu, Joosep Kaur Reinsalu; Kanepi Gümnaasium: Henri Häelme, Hele-Riin Karus ja õpetaja Karina Toots; Mooste Mõisakool: Laas Kottisse ja õpetaja-praktikant Maris Põkka; Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool: Iti Adeele Aasmäe, Tevor Kiho, Helena Pallandi, Karolin Maisvee, koolijuht Pirjo Pall ja sotsiaalpedagoog Ave Plakk. AITÄH KÕIGILE KIRJUTAJATELE, JUHENDAJATELE ja ŽÜRII LIIKMETELE !