"Ahja, minu kõikide rännakute alguspunkt" - Friedebert Tuglas
Kantselei: 799 3961, info@ahjakool.ee

Lasteaed koolis külas

Munapühade-eelsel teisipäeval tulid kooliga tutvuma sõbrad lasteaiast. Kaks Üllat ja Rita olid väikestele külalistele ettevalmistanud munapühade tegevused ja mängud. Tegemist on juba vaikselt traditsiooniks kujuneva sündmusega, et viia koolieelikud ja nende rühmakaaslased koolieluga kurssi. Tutvuda koolimajaga, tulevase õpetajaga ning kooli väärtustega. Vaja on ju teha tähtis otsus- kas sellest saab minu kool?

Enne munade kaunistamist tutvustas direktor Pirjo koolimaja. Koos arutati kooli väärtuste üle, miks nad on olulised ja mida nad siis õigupoolest tähendavad. Küll oli vahva kuulda, kui nutikad on meie lasteaialapsed! Nii kenasti oskas üks poiss seletada ära keerulise sõna - ettevõtlikkus, ta ütles: "See on see inimene, kes võtab ette". Täpselt nii ju ongi:). Direktorile tundus pärast ringikäiku, et kõik lapsed võiksid juba sammud kooli seada, sest väärtused klappisid küll üksühele.

Pikapäevaklassis oli sisse seatud munade värvimise töötuba. Kui värvilised munad tuunitud ja kastidesse paigutatud, läks mänguks ja tantsuks. Puhkepausi ajal maitsti viinamarju ja joosti niisama koolimaja pikkades koridorides. Vaata pilte! Aitäh tulemast, kallid lapsed!