Lugemis- ja lehitsemisala

Milline omadus või oskus süttib, lisaks tekstimõistmisele ja analüüsivõimele, lugedes? Just, õige vastus on loovus ja loovus teadupärast on ettevõtlikkuse üks alustalasid. Seega ettevõtliku koolina pakume selleks suurepärast võimalust. Nimelt alates 22.11 on meie koolis võimalus lugeda või lehitseda vahetunnil raamatuid. Kuna meie imearmas raamatukogu on küll raamaturikas, siis kõiki kaasaegseid teoseid me sinna hankida ei suuda. Samuti on ju tore, kui raamatu lugemise või lehitsemise võimalus on pidevalt kättesaadav. Seega tekitasime aknalaudadele ja ka nö kaare juurde istumisalale eakohaseid raamatuid, mida õpilased ja ka õpetajad saavad lehitseda ja suurema huvi korral suisa lugeda. Eeskuju on parim õpetaja ja kui hoiame raamatud kättesaadavad ja nähtaval, siis ehk süttib ka huvi ning loovus saab viljaka kujunemispinnase:).
Algklasside õpilastele sai toodud lugemiseks nii muinasjutte kui lõbusaid ja õpetlikke lugusid. Lisaks jõuluraamat, mis põhjamaiselt kargel võib-olla kohati isegi julmana tunduval moel selgitab omamoodi jõulude tekkelugu teoses "Poiss nimega Jõulud". Noortele, kes meil armastavad olla pigem alumisel korrusel, sai inspiratsiooniks toodud Raul Rebase raamat "Võimalus", mis läbi Gerd Kanteri kujunemisloo tippsportlaseks, räägib lahti olulisi küsimusi noore inimese kujunemistees. Veidi maagiat köidab tüdrukuid alati - selleks on toodud lugemiseks järjejutt tänapäevasest nõiatüdrukust. Aknalaudadelt leiab palju muudki. Kindlasti võib kodus oma lastelt nende raamatute kohta uurida ehk on nad leidnud midagi põnevat!
Siit ka üleskutse - kel on pakkuda kooli kasutusse, laenuks raamatuid, mis köidaks just õpilasi vanuses 13-17, siis olete väga teretulnud ühendust võtma direktoriga aadressil pirjo.pall@ahjakool.ee, et leppida kokku tingimustes:).