Mõ-Su-Li metsas ja staadionil

Teisipäevane Mõ-Su-Li viis 1.ja 2. klassi õpilased Ahja järve äärde ja staadionile liikumismänge mängima ning KiVa teadmisi kinnistama. Hanereas liikuvaid õpilasi saatsid usinad klassijuhatajad ning teised koolitöötajad. Mõ-Su-Li programmi tulemusena valmis rannaliivale kollane KiVa; õpiti tähelepanu- kiiruse- ja osavusmänge; avaldati oma arvamust ja analüüsiti vastuseid KiVa küsimustele.

3.-9. klassi Mõ-Su-Li seltskond matkas lähimasse metsa. Matka juhendas Noorte Kotkaste Põlva maleva pealik Janno Simso koos noorkotkast abilisega. Matka eesmärk oli ellujäämise õpetuse jagamine looduse abiga. Räägiti, mis peab üldse metsa minekul kaasas ja seljas olema. Tehti katse, mis värvi jope paistab võsas silma. Lisaks on metsa vaja võtta telefon, aga miks? Et mitte maha magada uusimat Tik-toki või on sel muu põhjus? Videos kõlab ka arvamusi, miks telefoni vaja võiks olla. Kui videot ei saa kuulata, siis teadke, et telefon on lisaks kaardirakendusele või kompassile kasulik ka valgusallikana või abi kutsumiseks kui olukord on juba kehv. Janno tutvustas noortele ka erinevaid taimi, mida on nii metsas kui põllul ja noored said teada, mis taimi võib süüa ja millest tuleb kauge kaarega mööda käia. Vaatamata niiskele ilmale ja märgadele okstele saadi lõkegi põlema.