Must-valge teisipäev

Emakeele nädala jaoks pakkus õpilasesindus välja stiilipäeva must ja valge, sest vahel võibki noorte jaoks elu olla must ja valge?:) Koolis oli stiilipäeval tõepoolest näha palju stiilselt riietatud õpilasi ja õpetajaid. Õpilasesinduse liikmed viisid vahetundide ajal klassides läbi küsitluse must-valge värvi kohta meie ümber. Õpilased ja õpetajad leidsid märksõnu, mis nende värvidega sobitub nii ruumis sees kui laias maailmas. Naljakas oli, et keegi ei vastanud, et vanavanemate elu oli vanasti must-valge, kuigi seda vahel isegi tunnis on öeldud. Vahetunnis mängiti ja öeldi räpparite kombel tuntud kõneharjutust: musta lehma saba valge lehma taga, valge lehma saba musta lehma taga. Lehm ja muud musta-valgekirjud loomad olid kusjuures ka kõikides klassides enim nimetatud musta ja valgega seostunud sõnad.

Stendile ülespandu kajastab emakeele nädala stiilipäeval kogutud märksõnu.