Õpetajate päev

Suur maru on selja taga ja selja taga on ka maruvahva õpetajate päev. Meie tähistasime õpetajate päeva 06.10.2023 traditsiooniliselt nii, et õpetajad ja direktor said vaba päeva ning tunde andsid ja koolimaja juhtisid 8. ja 9.klassi õpilased.

Sellel aastal võttis koolijuhi ameti üle Berith-Ly, kellele koolipere loosis haridusministeeriumi poolt loodud maailma parima koolijuhi mudelilt kolm ülesannet. Berith-Ly kohustus kasutama erinevaid õpikeskkondi (võimaldama õpetajatel õpetada erinevates keskkondades), hindama õpetajaid ja jagama kooli edulugu sisekommunikatsiooni kanalis. Uhkusega saame tunnistada, et ametisse asunud koolijuht oli oma ülesannete kõrgusel- kõik õpetajad said nii kirjaliku kui suulise tagasiside oma tunnitööle, korrarikkumised lahendati, sisekommunikatsiooni teostati postitusega kooli Instagrami lehel ning õpetajad kasutasid julgelt kogu koolimaja õpikeskkonnana.

Asendusõpetajad said samuti tublisti hakkama. Tubli on võib-olla kohati ise nö ära kulutatud sõna, aga mõtleme seda sõna parimas tähenduses. Planeeritud tunnitööd said tehtud, lapsed olid kenasti tundides kohal, distsipliiniprobleemid said ära märgitud ja märgatud ning õpilased olid rõõmsad.

Õpetajad kandsid päeval uhkusega puhkust tähistavaid suviseid peakatteid, et tunda ka füüsiliselt puhkuse tunnet ja endas suvist rahu.

Kokkuvõtlikult saab öelda, et võrreldes viimase kolme aasta õpetajate päevi, tundusid selle aasta asendusõpetajad väga pühendunud oma tööle ja sellele, et õpiväljundid saaks saavutatud. Loodame, et saadud kogemus ja hea tunne tehtud tööst, pani nii mõnegi unistama õpetaja või noorsootöötaja või koolijuhi karjäärist. Meie oleme oma noorte üle siiralt uhked ja kes teab, võib-olla palume neid teinegi kord end asendama.

Pildigalerii all, pilte tegid õpetaja Aira ja Kai.

PS: võimu üle andmise tseremooniat külastas ka armas "vanaema", kellest on vaikselt kujunemas juba meie kooli maskott:)