1.-3.klassi õppekäik Tartu Loodusmajja

Õpetaja Aira eestvedamisel ja KIK projekti toetusel said 1.-3. klassi õpilased osaleda õppekäigul "Lemmikloomad". Giid tutvustas õpilastele Tartu Loodusmajas elavaid akvaariumi elanikke, peamiselt vees elavaid kilpkonnasid, kelle kilbile sai pai teha, aga näppudega pidi ettevaatlik olema, sest nad suudavad rebida inimesel näpust tüki välja. Lisaks sai näha ka maismaa kilpkonna, kes sooja otsides oli oma kastikese nurka pugenud. Koos arutleti põhjalikult kodu- ja lemmikloomade erinevustest ja õpilased said jagada oma kogemusi ja teadmisi oma lemmikloomadest. Veel tutvuti lindudega, kellest lärmakamad olid lembepapagoid ja kudrutades lisasid müra ka tuvid. Loodusmaja loomade toas said õpilased näha veel putukaid ning pai teha hamstrile, süüa pakkuda deegule ja vöötoravale.
Avastamist jagus palju ja loomi, linde ja putukaid, kes jäid selles väikses ülevaates kajastamata, jagus samuti. Aga, kui tahate rohkem teada saada ja Tartu Loodusmaja elanikke näha, siis küsige julgelt meie 1.-3.klassi õpilastelt pilte ja muljeid, sest nad olid hoolsad väiksed fotograafid:).
Muide, pilte loodusmaja elanikest, mida näete, klõpsutas meie esimese klassi õpilane Kennert.