"Ahja, minu kõikide rännakute alguspunkt" - Friedebert Tuglas
Kantselei: 799 3961, info@ahjakool.ee

Sündmused

SÜNDMUSED JA TEGEVUSED 2023-2024 õppeaastal

Korraldaja jätab endale õiguse sündmuste nimekirja täiendada ja kuupäevi muuta õpilaste ja õpetajate soovidest lähtuvalt

SEPTEMBER
Kooliaasta avaaktus01.
Õpilasesinduse kandidaatide valimine                                4-11.
Fotograaf koolis 13.
Ülekooliline KiVa tund28.
ÕE-vahetunnid teisipäeviti 
Tulekahjuõppus 28.
Maailmakoristuspäev koos noortekaga                                                            13.
TEHA liikumispäev (liiguvad kõik TEHA võrgustiku liikmed) + KiVa28.
Õpetajate päev vallas                               29.
OKTOOBER
ÕE-vahetunnid teisipäeviti 
Õpetajate päev          6.
ÕE esindus Eesti ÕE konverentsil 13.-15.
Stiilipäev + KiVa ÕE-vahetunnid teisipäeviti 19.
Koolikohvik + avatud uksed 31.
Ülekooliline KiVa tund 
NOVEMBER
Ki-Va päev1.
Mõ-Su-Li – Matk 3.-9. kl. Kaitseliidu esindajatega / Tegevused õues - 1.-2.kl 7.
Õpilasesindus noortekonverentsil Lahe koolipäev9.
Koolikohvik + avatud uksed 14.
Helkuri aktsioon (ÕE)14. 
1.-5. klass Ahja raamatukogus14.
ÕE-vahetunnid teisipäeviti 
Liikluskoolitus 1.-9. klassidele 20.
Õppekäik Tallinnasse 5.-9. kl22.
Koolimaja kaunistamise nädal27.-1. 
Advendiaja avamine4. 
1.trimestri tublide õppurite tunnustamine 
Helkuri aktsioon (ÕE) 28.
”Tagasi kooli”KiVa kokkuvõte Koolitus vanematele ja õpetajatele “Nutisõltuvusest vabanemine” 30
DETSEMBER                                       
Advendiaja avamine4.
Pähklipureja etendus Vanemuises6.
KiVa teemalised nädala eesmärgid terve kuu 
ÕE-vahetunnid teisipäeviti 
7.-9. Kl TÜ muuseumis õppeprogramm “Vulkaanid ja maavärinad”13.
1+2. kl ans. Põlva jõuluväljakul esinemas14
Ülekooliline KiVa tund15.
Õpilaste jõululaat + avatud uksed   18.
Jõulupidu võimlas20.
JAANUAR
Ülekooliline KiVa päev koos kehalise liikumisega15
4.-6 klass Ettevõtluskülas16
ÕE-vahetunnid 
Koolikohvik 7.+8.kl + Avatud Uksed 19
9. kl karjääripäev, töötoad 31.
VEEBRUAR 
9.kl infopäeval Põlvas 6.
Koolikohvik 3.+4. kl+ avatud uksed 7.
Draakoniaasta Vastlaralli Ahja Pargis 13.
Sõbrapäev koolis14.
Lume-Mõ-Su-Li  
Eesti 106. aktus koolis + pidulik koolilõuna 22.
ÕE vahetunnid
Tuglase omaloomingukonkursi tegevused 12.-29.
MÄRTS
Kooli aupäeva aktus 4. 
Tuglase omaloomingukonkursi loomepäev, aktus 7.
Eesti keele nädala sündmused + KiVa11.-15.
2.trimestri tublide õppurite tunnustamine
ÕE-vahetunnid 
Koolikohvik 5.kl + avatud uksed 20.
APRILL 
Ülekooliline KiVa tund 
ÕE-vahetunnid 
Rohenädala sündmused8.-12.
Moeshow8.-12.
Koolikohvik+ avatud uksed +taaskasutuslaat  12.
 
MAI
 
Emadepäeva kontsert + KiVa 7.
Vaimse tervise päev Tilsis (KiVa teema läbimine)
Tutipäev 
JUUNI
Mõ-Su-Li - kohalike ettevõtete külastus6
Liikumispäev sportides
3. trimestri ja õppeaasta lõpetamine, tunnustamine 
Õpihimuliste ja ettevõtlike õpilaste vastuvõtt 
9. kl. lõpupidu 
Edukate preemiareis Piusale 

Kooli kokkutulek 03.06.2023

Päeval on avatud ka mõisahoone. Palun liikuda seal ettevaatlikult ja enda ning teiste ohutust silmas pidades.

Koolimajas ootab õpetajaid 1.korrusel õpetajate toa tagaruumis võimalus kohtuda, suhelda ja väike üllatus on ka.

Illimari radadel on võimalik liikuda iseseisvalt, Tuglase muuseum on remonttöödeks suletud.

Koolimajas ega spordihoones pole vaja sisejalatseid. Spordihoones on võimalik istuda nii tribüünidel kui laudkondadega saalis. Spordihoones on nii meestele kui naistele kasutada 3 WC-d ning inva WC. Toitlustaja on spordihoone juures ja võimalik on osta ka snäkivaagnaid.

Palume parkida autod koolimaja juures koolimajaga paralleelselt tee serva ja mõisa ja koolimaja vahelisele parkimisalale. Spordihoone juures saab auto parkida väli korvpalliplatsi juurde ning murule. Palume jälgida ohutust ning olla kaasliiklejate vastu tähelepanelik ja heatahtlik.

Päevakava (täieneb):

KellaaegTegevusAsukoht
13.00Registreerumine kokkutulekuleKoolimaja
13.00Avasõnad direktorilt Pirjo PallKoolimaja
13-17.30Registreerumine jätkub (saab registreeruda kompleksvõistlusele, näidistundidesse)Koolimaja
13-17.30Koolimaja avatud meenutamiseks, mälestuste talletamiseks (kel on pilte, võtke palun kaasa)Koolimaja
14.15-15.00Näidistunnid: tänapäevane tund õpetaja Annelyga, nostalgiatund õpetaja Toomas JõgiKoolimaja
15-17.00Koolisupp ja kookKoolimaja sööklas
17.45Registreerumine jätkubSpordihoone
18.00-19.00Peo avamine, tänusõnad, sõnavõtud, autasustamineSpordihoone
18.00-03.00Pidu (endiste õpilaste etteasted, bänd Parim enne, DJ Heiko Merikan)Spordihoone

Uuendatud klassitsistlikus stiilis mõisapargiga saab tutvuda iseseisvalt. Tuglase muuseum remonttööde tõttu suletud.

Bänd: "Parim enne", DJ Heiko Merikan. Esinevad endise õpilase bändid: Clumsy Parachuter, Groundhog Day, Argo Vals+Aigar Vals duo, Kultuurimaja projektibänd.

SÜNDMUSED JA TEGEVUSED 2022-2023

SEPTEMBER
Õppeaasta avaaktus                                                        1
Õpilasesinduse kandidaatide valimine                                5-12
Fotograaf koolis7
Õpilaste poolt organiseeritud vanavanemate päev11
Liikumisvahetunnid1x nädalas
Päästeõpe klassides, ülekooliline õppus                             3. nädal
Maailmakoristuspäev                                                            13
Koolikohvik22
Avatud uksed22
Spordipäev sportident vahenditega28
Lastevanemate üldkoosolek                                                29
 1.-4. klass Ahhaas                       29
                               OKTOOBER                         
 Stiilipäev- Pidulik riietus                                                3
Õpetajate päev         4
 Joosepiraja keksuvõistlus    - ÕE organiseerimisel                                                     5
Õpetajatepäev vallas                                                              7
4. kl lastev. koosolek10
ÕE liikumisvahetunnid      1x nädalas
Codeweek koolis17
5.-9. kl Tallinnas õppekäigul: Riigikogu, KUMU18
1.kl l.vanemate koosolek20
Koolikohvik 5.kl21
Avatud uksed21
NOVEMBER
Halloween -Tüdrukute klubi organiseerimisel2
1.klassi e- tund “Miks ja millal nutiseadmest puhata”4
Joosepiraja Joonelkõnni võistlus (ÕE)7
8. kl klassiõhtu8
Mõ-Su-Li -Pereõhtu10
 ÕE- Lahedal koolipäeval  Tallinnas10
Helkuri aktsioon (ÕE)3
Koolikohvik ÕE16
Avatud uksed16
Koolimaja kaunistamine jõuludeks21
1.-4. klass õppereisil Vanemuises ja TÜ muuseumis.22
Helkuri aktsioon(ÕE)23
1.-9. kl koolitus 25
2.-3.kl klassiõhtu25
5. kl esindaja Põlvas etluskonkursil 26
Advendiaja avamine28
6.-9. kl Põlvas etendusel "UTUBE"28
1.trimestri tublide õppurite tunnustamine30
- 1.-5. kl. Tuglase muuseumis30
Liikumisvahetunnid   (ÕE )  1x nädalas
29
     DETSEMBER                                       
Kätemängu võistlused  (ÕE)   5
1.-4. kl Mooste jõulumaal                            15
Õpilaste jõululaat    19
Avatud uksed19
Jõulupidu 17.30 kultuurimajas21
Liikumisvahetunnid   (ÕE )  1x nädalas
JAANUAR
Ronimisseina võistlus16
8.9 kl. Põlva ÜG tutvustab oma kooli16
1.9.kl. Koolikontsert "Tik -Tok live ehk Brassical tuleb taas”20
Osalemine uisupeol23
Avatud uksed25
5. kl klassiõhtu25
Koolikohvik25
VEEBRUAR
Trips- traps -trull võistlused (ÕE)6
4.-6.kl.TÜ õppeprogramm Loodusmuuseumis “Meie Läänemeri”8
Talve Mõ-Su-LI Ahja Kabelimäel9
Nutiõpilaste sõbrapäev Mellistes13
Sõbrapäev koolis14
9.kl Põlvas Töötukassa karjääripäeval21
Eesti 105. aktus koolis22
Pidulik koolilõuna23
MÄRTS
Kooli aupäeva aktus 5.tunni ajal muusikaklassis8
Tuglase loomekonkursi II voor koolimajas; tunnustamine9
Eesti keele nädal: Raamatulaat14
Eest keele nädal: loometöö - ühetähe jutt või luuletus- seinaleht13-17
Eesti keele nädal: viktoriin, lauamängud16
Stiilipäev- ametiriietus21
Koolikohvik (tüdrukute klubi)28
Avatud uksed28
ÕE koolitus "Ürituste korraldamine"30
APRILL
Munadepüha trall koos lasteaiaga5
ÕE koolitus "Motivatsioon ja meeskonnatöö", simulatsioon6
Vabavisete mõõduvõtt spordihoones õpilastele ja õpetajatele aprill
Rohenädala sündmused 10-21
Klassidevaheline prügi sortimise võistlus10
Math-Moti jätku-uuring 4. kl.10
Meisterdamine 1.-4. kl Priit Trahviga12
Moeshow13
Koolikohvik/ Avatud uksed / Taaskasutuslaat14
7.-9. kl Maantemuuseumis õppeprogramm “Auto ja keskkond”18
1.-3. kl Räpina Keskkonnamajas õppeprogramm"Jäätmeprogramm19
Lemmikvärvi stiilipäev20
MAI
Nutiõpilaste väljasõit3
Mõ-Su- Li matk koos vanematega4
Poiste jalgpallivõistlused Põlvas10
Emadepäeva kontsert11
Vaimse tervise päev Tilsis12
Kooli ÕE asepresidendi osalemine koolielu arutluspäeval Tartus13
Ülekooliline orienteerumine17
5.-9. kl Järvamaa õppekäik18
1. kl veeohutuse ja päästeameti tund23
7. kl kunstimuuseumis25
Tutipäev30
JUUNI
7 klass Moostes kontserdil1
1.-3. kl õppekäik2
8. kl õppekäik Tartus2
Kooli kokkutulek3
Õpihimuliste ja ettevõtlike õpilaste vastuvõtt9
Noorkotkad ja Kodutütred väljasõidul7
Trimestri ja aasta lõpetamine, tunnustamine12
Õpihimuliste ja ettevõtlike reis Lätimaale, õppeaasta lõpetamine13
9. kl. lõpupidu16
Kooli ÕE asepresidendi osalemine Eesti Õpilasesinduste Liidu koosolekul ja suvekoolis 17-20
AUGUST

SÜNDMUSED, TEGEVUSED 2021/22

SEPTEMBER   
2020-21 õppeaasta avaaktus                                                         1
Õpilasesinduse kandidaatide valimine                                 6-10
Fotograaf koolis7
Liikumisvahetunnid 1x nädalas
Päästeõpe klassides, ülekooliline õppus                              3. nädal
Maailmakoristuspäev                                                             16
Lastevanemate üldkoosolek                                                 29
Teater algklassidele kultuurimajas                             15
Spordipäev 30
                               OKTOOBER                         
E-õppepäev                                                                1
E-õppepäev4
Õpetajatepäev                                                              
Õpetajatepäev vallas                                                               7
ÕE liikumisvahetunnid       1x nädalas
NOVEMBER
Kultuuriekskursioon Tallinnasse 5.-9.kl.3
Õpilaste kohtumised Noorte heatahte saadikuga
Põlva Lionsklubi külastus1. ja 4. klass9
1.-3.kl Tartu Loodusmajas lemmikloomade õppeprogr (KIK)10
Külas Noorte heaolu  saadik: loeng 6.-9. kl15
I tr.edukate õpilaste tunnustamine       19
5.-9. kl Virtuaalreaalsusrännakud õppetunnis19
4. kl ja 5. LÕK õppepäeval Räpinas keskkonnamajas ja aianduskoolis (KIK)23
Räätsamatk Meelva soos 5.-9. kl / Matk Kiidjärve metskonna matkarajal 1.-4. klass25
4.5.6.kl ja Tilsi kooli grupp Ettevõtluskülas Tartus29
Koolikontsert kultuurimajas: Jaan ja Mikael Kirss löökpillidel                                                30
ÕE liikumisvahetunnid            1x nädalas
Koolimaja kaunistamine jõuluks                                             22-30
DETSEMBER
Advendi alguse tähistamine                                                    1
ÕE liikumisvahetunnid 1x nädalas
1.ja 4. kl kohtumine lasteaia koolieelikutega 15
Päkapikumütsi päev13
9. klassi  õppeprogramm "Putukad"                           16
Jõulukaardite toimetamine asutustele, koolidele ÕE    19-21
Jõululaat  20
Mõ-Su-Li “Tervishoid”- meditsiinilised töötoad 3 vanusegrupis: 1-3; 4-6; 7-9. 21
Kooli jõuluõhtu kelgukoertega Ahunapalus)                                                     22
Sündmused     II poolaastal                                                                   
JAANUAR
Õpilasesinduse koosolekud kolmapäeviti
ÕE liikumis- ja muusikavahetunnid 
1.-3. kl  ja 4.-6. kl+ LÕK tunnid koos Hullu teadlasega19
VEEBRUAR
Õpilasesinduse koosolekud kolmapäeviti
ÕE liikumis- ja muusikavahetunnid 
Uisupidu Noortekeskusega Ahja uisuplatsil1
E-õppepäev2
Kohvik 7.+8.kl
Eesti Vabariigi 104. aastapäeva aktus, II trimestri lõpetamine23
Mõ-Su-Li
       MÄRTS
Õpilasesinduse koosolekud kolmapäeviti
ÕEliikumis- ja muusikavahetunnid 
Fr. Tuglase 136. sünniaastapäev - pidulik lõuna9
Tuglase loomekonkursi aktus9
Kohvik 9.kl17
Emakeelenädala üritused: Lugemisvahetunnid, viktoriinid, Tuglase raja külastus14-18
7.-9. kl TÜ loodusmuuseumis õppeprogrammil “Loomade mitmekesisuse praktikum”  (KIK)23
Ukraina õpilaste vastuvõtt24
Klassisisene Emakeele nädal: raamatukokku, uued raamatud, keelealane Kahoot14-18
E-õppepäev
APRILL  
Õpilasesinduse koosolekud kolmapäeviti
ÕE muusikavahetunnid 
Tüdrukute klubi esmaspäeviti
Kohvik 6.kl13
Kohtutäituri tund 7.-9. kl.13
Ära kanna koolikotti päev14
Taaskasutusnädal: keskkonnatund 1.-4.kl18.-22.
6. klass teatrietendusel Kambjas19
Teater Viks ja Koba Teatrikodus 1.-6.kl21
Stiilipäev: Rohelised riided, moe-etendus20
Täika, Vaike Uguri käsitöönäitus22
MAI
Õpilasesinduse koosolekud
Tüdrukute klubi esmaspäeviti
Kooli vilistlane ja Häädemeeste kooli grupp tegemas töötubasid prügi teemal. 1.-9. kl.
Emadepäeva pidu4
9. kl kohvik4
Kohvik 5.+5 ja 8.Lõk10
Muusikaringi lauljad Põlvamaa laulu-tantsupeo proovil11
Muusikaringi lauljad Põlvamaa laulu-tantsupeol13
KEAT 6 kl.16
Kooli spordipäev+lasteaia vanem rühm17
Ahja ja Mooste Noortekesku Tallinna Loomaaias 2.-6. kl24
Tutipäev26
5+6.kl õppekäik Tilleorgu27
Klassiga kinno 1.-7. kl.30
JUUNI
Õpilasesinduse koosolekud
KiVa ringi lõpupiknik2
Nutiõpilaste väljasõit3
Direktori vastuvõtt 18.009
Mõ-Su-Li -orienteerumine nutikate vahenditega10
Viimane koolipäev13
9. klassi lõpuaktus kell 17.0017