1.-4.klassi loovust arendav õppekäik

22. novembril oli 1.- 4.klassi õpilastel huvitav ja teistsugune koolipäev. Hommikul kogunesid kõik õpilased kunstiklassi, kus mängisime läbi , kuidas saab internetist osta teatripileteid.  Tegime selgeks mõisted repertuaar, mängukava ja parter. Paberile trükitud rõivaste hulgast valisime välja need, millega sobib minna teatrisse. Lõpuks tutvusime ka Vana-Kreeka vaasimaalidega.

Seejärel sõitsime Tartusse ja  külastasime „Vanemuise“ teatri Kollase kassi „Kostüümimängu“ töötuba. Seal saime teada, miks on teatris kostüüme vaja ja kui palju erinevaid kostüüme „Vanemuise“ teatril üldse kokku on. See arv on aukartustäratav – 100 000. Seejärel jagati õpilastele osad ja vastavad kostüümid. Juhendaja luges ette muinasjutu kahest mossis printsessist ja tegelased pidid õigel ajal lavale tulema ja vastavalt käituma. Nalja sai palju ja avaldus nii mõnegi õpilase näitlejaanne.

Seejärel jalutasime TÜ juurde, imetlesime suurt uhket hoonet väljastpoolt ja läksime sisse TÜ Kunstimuuseumisse. Seal ootas meid tore giid, kes rääkis põnevaid lugusid skulptuuridel kujutatud tegelaste kohta, näitas meile Vana-Kreeka amforat,  viis meid kurssi muumiate tegemisega Egiptuses ning oma silmaga said kõik näha 4. ja 12.aastase lapse muumiat.  Lõpuks maalis iga laps ühele savinõule mustreid. Valida oli mitme erineva nõu vahel ning oma lõpptulemusega jäid kõik rahule. Nüüd ei jäänudki muud üle, kui oma kunstiteos kotti pakkida ja kodu poole teele asuda. Meie projekt saab lõpu järgmise aasta maikuus, kui läheme „Vanemuise“  teatrisse „Sipsikut“ vaatama.

Õppekäigu planeeris ja viis ellu kunstiõpetaja koos 1.-4.klassi klassijuhatajatega. Piltide autor Aili Siitoja