7.-9.klassi õpilaste mõttetalgud

Eile, 14.12.21 toimus 7.-9.klassi õpilaste ettevõtlikkuspädevuse võimestamine koos endise Noorte Heatahtesaadiku Marisega ja direktoriga. Lisaks ettevõtluspädevuse arendamisele, oli oluliseks eesmärgiks koos noortega mõelda, mis on meie koolis praegu hästi, mida võiks keegi teine muuta, et õpilaste elu oleks koolis parem ja mida saavad õpilased ise ära teha.
Mõttetalguid viisid läbi Maris (endine Põlva valla Noorte Heatahtesaadik) ja direktor Pirjo. Mõttetalgud viidi läbi maailmakohviku meetodil, nii et noored said nö kohviku õhkkonnas koos morsi ja näksiga laudkondade kaupa kolme arutelu teemat mõtestada. Meetod näeb ette, et iga küsimust arutleb korraga üks laudkond, arutluse ajaks määrati 7minutit ning selle jooksul pannakse küsimuse vastuseks kirja nii palju mõtteid, kui pähe tuleb. Ei analüüsita, kas see mõte on õige või vale, teostatav või utoopiline unistus. Pärast 7.min möödumist, liiguvad laudkonnad edasi järgmise küsimuse juurde, lisades eelmise laudkonna mõtetele juurde juba oma mõtteid ja nii kuni kõik laudkonnad on saanud lisada mõtteid iga küsimuse juurde. Kokku sai 3 suurt lehte mõtteid.
Pärast kirjutamise vooru tuli arutelu voor, kus vaadati kõik koos läbi, millised mõtted igale küsimusele saadi. Loomulikult pandi kirja ka naljamõtteid ja oli veidi edvistamist, aga see käib nooreks olemise juurde:). Küll aga sündis arutelu käigus päris mitmeid konkreetseid plaane, mida hakatakse koolis ja spordihoones koos noortega ellu viima. Samuti saadi mõtteid, mida koos kooli õpetajaskonnaga edaspidi arutada ja kaaluda. Kõigest täpsemalt siis, kui konkreetsed sammud astutud. Lisaks edastati Noortekeskuse teavitus, et noored on sinna alati oodatud ning korraldamist ootab piljardi- ja kabeturniir ning üks vinge filmiõhtu.
Kokkuvõttes oli väga asjalik ja lõbus koosolemine, mis lõppes tunnustusega osalejatele - kingiks kooli pastakas.