9.klass meenutas kooli alguse aastaid

Eile, 30.05.2023, lõppes tavapärane õppetöö meie neljal mehisel üheksandikul. Tutipäeva õnnestumiseks sättisid 8.klassi õpilased koos õpetajaga juba eelmisel päeval valmis nii aktusesaali, koduklassi kui ka stendi. Lisaks korjati 9.klassi õpilasi iseloomustavaid lauseid kaasõpilastelt ja õpetajatelt.

Rõõm oli näha, et ka 9.klass oli ette valmistanud - kõik noormehed olid kohal lapsepõlve meenutava välimuse ja hea tujuga ja loomulikult laetud veepüssidega.

Päev algas 1.klassiga koos jutu kirjutamisega, kus tekkisid nt sellised laused, et "...hommik algas lõheroheliselt..." ja "...peagi lahkume vesisest Ahja Koolist". Lisaks ehitati pikimad legotornid ja mängiti ringmänge.

Pärast esimest tundi toimus aktus, kus noormeestele andis viimased õpetussõnad direktor. Pirjo oli ette valmistanud üldõpetuse tunni, et noormeestele meelde tuletada, et kuigi neile kõigile on antud samad eeldused eluks läbitud õppeainete kaudu, siis ometi see tulemus, mille nad kokku suudavad vormistada, sõltub nende igaühe endi panusest, pingutusest ja sellest, mida on suudetud päriselt omandada ja osatakse nüüd realiseerida.

1.klass koos õpetaja Ailiga andis teele kaasa õpetussõnad konnast, kes tänu pingutamisele ja püüdlustele suutis koorepütist eluga pääseda. 8.klass kõneles kokkuvõtte noormeestest õpetajate ja õpilaste pilgu läbi. Küll oli vahva vaadata, kuidas mõnedele asjadele noogutati rõõmuga kaasa ja mõne lause peale tuli puna palgele või tuli tahtmine lugejat veega pritsida:).

Kogu koolipere saadab noormehed nüüd eksamiteks valmistuma ja hoiame neile pöidlaid ja varbaid, et nad suudaksid realiseerida kõik selle, mida kõik need aastad on omandatud! (Pildid tegi Aira Ojala ja Pirjo Pall)