Eesti 105. sünniaastapäev

Eesti pidupäev, 24. veebruar, on oluline ja seetõttu on sündmus nimetatud riigipühaks. Seda tähistatakse erineval moel pere või sõprade ringis. Koolis aga koguneti kolmapäeva lõuna ajal traditsioonilisele aktusele, et kuulda tervitusi ja laule Eestile. Aktuse avas kooli direktor Pirjo Pall. Külla tulid Põlva abivallavanem Arne Tilk ja Ahja Noorkotkaste ning Kodutütarde juht Piret Palm. Ettevõtlikud tüdrukud ja poisid astusid publiku ette nii laulude, pillimängu, kui kui sõnalise osaga. Kodutütred ja Noorkotkad lugesid oma organisatsiooni vannet ja Piret tutvustas organisatsiooni atribuutikat. Ettekannetes kõlas palju häid ja armsaid mõtteid meie Eesti ja Eesti iseseisvumise kohta. Hoiame Eestimaad oma südames ja hoiame meeles, et meie kodumaa on meie enda nägu ja igaüks meist on meie Eestimaa nägu ja tegu. Kui soovime, et need kaunid lumevalged talved ja puhas keskkond oleks Eestimaa, siis hoiame ise puhtust, tarbime mõistlikult ja ei saasta keskkonda. Kui me soovime, et eestlased oleksid sõbralikud, lahked ja hoolivad, siis oleme ise täpselt samasugused! Meie ise oleme Eestimaa, hoiame end ja hoiame oma kodumaad!