Hariv õppepäev Räpinas

Meie üks olulistest väärtustest on keskkonnahoid ja seetõttu pöörame sellele teemale rohkem tähelepanu kui ehk õppekava ette näeb. Seetõttu korraldame päris palju õppekäike just keskkonnaalase teadlikkuse tõstmiseks.
23. novembril külastasime 4. klassi ja väikeklassi õpilastega Räpina keskkonnamaja ja aianduskooli. Keskkonnamajas osalesime jäätmeteemalisel programmil. Juhendaja Mari Kala andis väga põhjaliku ülevaate jäätmete sorteerimisest. Et asi ikka selgeks saaks, tegime sorteerimise ka praktiliselt läbi. Sai vaadata ja katsuda,  mida tehakse ümbertöödeldud jäätmetest. Nt plastpudelitest tehakse spordisärke! Põnev oli uurida komposti sees elutsevaid organisme. Vaatasime fotosid, kus oli näha, milliseid tagajärgi toob kaasa prügi loodusesse viskamine.

Õppepäev jätkus aianduskoolis. Kõigepealt pidasime seal lõunapausi ja seejärel tutvustati meile koolimaja. Saime klassiruumidesse piiluda! Ühes ruumis valmistati lilleseadeid, saime teada, et need on tulevased floristid (küll on keeruline meelde jätta!).  Maja oli väga ilus ja hubane, aianduskoolile sobivalt rohelust täis. Nii mõnigi õhkas, et siin oleks tore õppida! Aitäh meie säravale vastuvõtjale Lüülile, kes meile selle ringkäigu tegi. Aga sellega polnud veel kõik! Päev jätkus õppeprogrammiga „Meie jahiulukid“. Selle viis läbi aianduskooli õpetaja ja jahimees Arvi Lepisk, kes teab Eesti jahiulukite kohta vist küll kõike! Vaatasime metsloomade nahkasid (kõigile sai tehtud pai!) ja koljusid. Alguses pidime ise pakkuma, kes on kes. Hiljem sai saadud teadmisi kasutada töölehte täites. Kõigile küsimustele oskasid vastata Kristelle ja Georg-Erik. Üsna keeruline oli jäljerida kujutav pilt sobitada õige loomaga. Mõned pildid said ikka õigesti ka sobitatud! Lõpetuseks vaatasime mõned videoklipid loomade kohta. Ja milliseid hääli loomad küll teevad. Pimedas metsas küll ei tahaks neid kuulda!

Täname ka Janely Trahvi Räpina Aianduskoolist, kes korraldas meile tegevused oma koolis. Tundsime, et me oleme sinna oodatud!  Õppekäik sai teoks tänu KIK projekti toele.

Õppepäeva veetis koos õpilastega õp Aira