Helkurite aktsioon

Helkur võib päästa elu! See on meile juba kõigile tuttav lause, aga miks see ikka nii on? Täpsemalt saab lugeda lehelt https://www.mnt.ee/helkur/, aga kõige olulisem on jätta meelde alljärgnev:

• Maanteel kõnni alati vasakus teeservas, et näha vastutulevaid sõidukeid.
  • Kinnita helkur keha sõidutee-poolsele küljele nii, et see on nähtav võimalikult mitmest suunast.
  • Kõige õigem on helkur kinnitada 30–80 cm kõrgusele maapinnast, nii paistavad sõiduki tuled helkurile peale ja see omakorda peegeldab valgust sõidukijuhi silmadesse.
  • Kontrolli, et helkur ei jääks üleriiete alla, vaid nii näeb sõidukijuht sind õigeaegselt ning tal jääb piisavalt aega kiirust vähendada ja sinust ohutult mööduda.
  • Helkuri puudumisel on omal kohal ka ohutusvest, taskulamp või mobiiltelefoni helendav ekraan, samuti suurendab liikleja märgatavust teel heledam või erksavärvilisem riietus.

Meie õpilasesindus kutsus ellu helkurite aktsiooni, Anette ja Kaur-Jonase eestvedamisel, et pöörata tähelepanu helkurite kandmisele. Tuvastati 11 õpilast, kel oli helkur olemas, teistel oli helkur puudu ja nad said omale kooli logoga helkuri. Loodame, et helkurid jäävad kenasti oma kandjate külge ja hoiavad neid maanteel liikudes nähtavana! Oleme ka ise heaks eeskujuks ja kanname helkurit õiges kohas ja õigel kõrgusel!