"Ahja, minu kõikide rännakute alguspunkt" - Friedebert Tuglas
Kantselei: 799 3961, info@ahjakool.ee

Külas Tartu Ettevõtluskülas

Esmaspäeval, 29. novembril, käisid meie kooli 4.-6.klassi õpilased koos Tilsi Põhikooli õpilastega Tartus Ettevõtluskülas. Programm viidi läbi PATEE programmi raames. Oleme väga tänulik Kristel Koddalale organiseerimast:).
Ettevõtlusküla on nagu päris väike linnake, kus on olemas paljud eluks vajalikud teenused - linnavalitsus, pank, töökoda, meediakeskus, ilusalong, kaubamaja ja kliinik. Õpilased said 2,5 tunnise programmi jooksul proovida kätt nii tarbijana kui ettevõtte töötaja ning juhtkonnana. Tuli vastu võtta ränkasid otsuseid - kas maksta välja palk või hoopis maksta arveid - mida teeksid sina? Meie õpilased valisid palga maksmise - inimesed ennekõike!
Nägime õpetajatega, kuidas õpilastes avaldusid nii loomupärased anded, omadused kui õpiti hoolega juurde uusi ettevõtlikkust arendavaid oskusi. Vinge oli seda teekonda näha ja kogeda laste elevust ja uhkustunnet täiskasvanuelus osalemisest.
Soovitame kindlasti minna ka oma pere või lähikonnaga Ettevõtluskülla mängima - uskumatu, kui kiiresti saavad lastele selgeks pärismaailma tõed ja tekib arusaam, kuidas raha tuleb ja kuhu raha läheb. Samas ei tegele ettevõtlusküla vaid rahatarkuse kasvatamisega - olulised on ka tööeetika ja moraali küsimused ning kuidas üldse meie majandussüsteem toimib.
Meil oli väga põnev päev ja noored ei tahtnud sugugi, et see nii ruttu läbi saaks. Õnneks on meil veel võimalus tagasi minna ning jätkata ettevõtlikkuse arendamist ka koolis.