Liiklustund kogu koolile

Liiklusohutuse spetsialist Toomas Meiel viis koolis läbi liiklusohutuse tunni. Arutelus õpilastega selgusid mitmed ohud, kui maanteel helkurita liikuda. Näiteks autojuhi pidurdusteekonna pikkus ohu korral oli kõvasti pikem kui lapsed arvasid. Teadmiste katse viidi läbi koridoris: 10 vabatahtlikku õpilast pidid seisma oletatavast autost, mis sõitis 50 kilomeetrise tunnikiirusega, nii kaugele, kui palju maad kuluks nende arvates pidurdamisele. Vahemaa muusikaklassi uksest kuni õpilaste WC - ni (2. korrusel) kuluks tegelikult auto pidurdamiseks. Pidurdamist pikendavad veelgi halb nähtavus, kehvad teeolud, vastutuleva auto tuled. Helkuriga inimest näeb autojuht palju varem kui ilma helkurita kõndijat ja ta jõuab ohu korral hoo maha võtta. Seega on helkur küll väike, aga teeb sind pimedal ajal autojuhile nähtavaks. Näidatud filmilõigud, kus autojuhid ei näinud jalakäijaid helkuri puudumisel, kinnitasid, et HELKUR tagab ohutu liiklemise.