"Ahja, minu kõikide rännakute alguspunkt" - Friedebert Tuglas
Kantselei: 799 3961, info@ahjakool.ee

Maailmakoristuspäev 2023

Miks me üldse koristame teiste inimeste prügi? Miks on vaja maailma koristada? Mis mõttes koristame maailma, kui tegelikult koristame Ahja teeääri ja parki? Koristagu teised, kes saastavad, mina olen korralik! Miks vald ei korista? Mis sest ühest koristuspäevast kasu on, varsti on kõik samasugune!

Jah, need küsimused, märkused ja mõtted on kõik moel või teisel, ühel või teisel päeval kõlanud. Ja mulle tundub, et meie oma koristustiimiga oskame neile küsimustele vastata, sest usume, et iga väike samm, tegevus ja mõttemuutus võib kaasa tuua suurema mõju. Miks me käime teiste prahti koristamas? Sest me usume, et kui sel päeval koristatud praht ei jää loodusesse, on loodus meie ümber puhtam.

Kuidas Ahja koristamine aitab päästa maailma? Iga prügi võib jõuda üks hetk merre või lindude/loomade kõhtu ja meie ennetame seda. Lisaks on iga laps, kes kunagi on maailmakoristuspäeval osalenud, saadikuks puhtama looduse eest. Iga laps, kes on koristanud teiste inimeste loobitud prügi, ei loobi kunagi ise prügi maha ja sageli kasvatab ka oma kaaslastes seda mõtteviisi! Seetõttu ei ole üks koristuspäev vaid üks koristuspäev vaid see on läbi kogemuse omandatud teadmine ja mõtteviis, et prügi kuulub prügikasti ja loodust tuleb hoida!
Ja väide "varsti on kõik samasugune" on samuti liialdus, sest tõdesime nüüd juba kolmandat aastat järjest koristades, et korjatud prügi kogus väheneb iga aastaga! Oleme oma piirkonna inimeste üle uhked!

Autor ja pildi autor Pirjo Pall