Mässuline Jüriõhtu Moostes

Kaua planeeritud külaskäik Mooste kooli Jüripäevale sai vihma kiuste teoks. Vapper kolmeliikmeline Õpilasesindus (Georg-Erik, Karolin ja Tevor), Rita, Kai ning Karolini ema, õde ja vend said ägeda elamuse Mooste mõisarahva mässulisest sündmusest. Keskaaegsete kostüümide, aksessuaaride, traditsioonide, toidu ja tegevuste virr-varr sisustas ajaloohõngulise õhtupooliku. Märkamatult taandus vihm ning rongkäigu järel said õpilased ning täiskasvanud osaleda teatevõistluses. Kuna Ahja õpilastest ei jagunud võistkonna moodustamiseks, liitusid Karolin ja Georg-Erik Mooste õpilaste võistkondadega. Georg Eriku kiire, hoogne ja ilus jooks oli üks selle võistkonna esikoha trumpidest. Edasi mindi parki loodud töötubadesse: ratsutamine, tervilja tundmine, puuhalu mahatantsimine, vibulaskmine, põllutööriistade tundmine, tokisaia küpsetamine, tee ja praeleiva maitsmine. Töötubade kaks esikohta teravilja tundmises tulid kahele Ahja võistkonnale: Rita +Kai ning Karolin, Arabella, ema KristI ja Hannes. Vaata pilte!