"Ahja, minu kõikide rännakute alguspunkt" - Friedebert Tuglas
Kantselei: 799 3961, info@ahjakool.ee

Nutikas digipööre pöörleb

Märtsikuus said Nutika digipöörde projekti seadmetega teha tutvust juba nii õpetajad kui ka õpilased. Kuu alguses, 2.märtsil, toimus Luunja Keskkoolis esimene kolme kooli (Luunja Keskkooli, Melliste Kooli ja Ahja Kooli) ühine seadmete koolitus. Koolituspäeval uurisid õpetajad koos koolitaja Liis Rüütliga digitaalsete mikroskoopidega makromaailma ja koolitaja Eliise Kassi juhendamisel sõideti ringi Sphero RVR robotitega. Futuclassi koolitaja Kristen Tamme abil seigeldi VR (virtuaalreaalsus prillidega) virtuaalmaailmas, lahendades seal, kas siis keemia ülesandeid, proovides oskusi joonistamise valdkonnas või luues mänguliselt virtuaalset trummi muusikat. Meie koolist osalesid õppepäeval (ning loodetavasti peagi rakendavad ka uusi teadmisi): Tiia, Aira, Ülla ja Leili.

Samuti on kõigis kolmes koolis toimunud juba esimesed nutiõpilaste kohtumised. Nutiõpilaste otsingutest rääkisime Facebookis, 10.02 ilmunud uudisloos. Esimesel kogunemisel koos õpetaja Raineriga lahendati mänguliselt tundides ette tulnud kõlarite ühilduvuse probleeme ja tutvuti Sphero RVR robotite, Tello EDU droonide ning virtuaalreaalsus prillidega. Peamiselt on meie nutiõpilased 3. ja 5.klassi õpilased. Oleme juba põnevil, millal nemadki Melliste laste eeskujul õpetajatele nippe ja digivõtteid hakkavad õpetama.

Lisaks jõudsid koolidesse 3D printerid (meile 3 masinat koos vajalike esmaste materjalidega) ja toimusid esimesed seadme käsitlemist tutvustavad koolitused. 3D printereid tutvustaval koolitusel testitisime ära kõik kolm masina võimalust - laser, CNC ning 3D printimine. Algul küll panid masinad meie kannatlikkust proovile ja tahtsid tööd teha oma tarkusest, aga hiljem hakkasid koostööaltiks ja näitasid oma meisterlikkust. Õnneks on meil lisaks Rainerile majas Raido, kes CNC tehnikat valdab ning sellegi printeri laitmatult tööle kavatseb saada.

Kevadel on projekti raames plaanis veel seadmete koolitustest droonide koolitus ja SPORTident orienteerumisvahendite koolitus. Lisaks saab toimuma veel muud põnevat nii õpetajatele kui õpilastele, olge kaasas ja hoidke silm peal nii FB lehel kui siin:). (Artikli algkoostaja Tea Hermann Mellistest)

Õpetajad innukalt mikroskoope uurimas.
Nutiõpilased on esimel kohtumisel Raineriga