Õpihimu rahuldamas

Üks põnev võimalus, kuidas sisukamalt õppida, on kogemusvahetus ja teistelt õppimine. Meie juhtkond rakendaski just seda õpioskust ning külastas Juhan Liivi nimelist Alatskivi kooli. Kohe alguses soovin öelda, et vastuvõtt oli väga lahke ja soe ning koolijuht Helen on üks hingega tulesäde, kes paluti direktori ametisse oma õpetajate poolt. Kui see pole kvaliteedimärk, siis kohe ei teagi, mis seda oleks:).

Juhan Liivi nimelises Alatskivi koolis, mis on alates 2018. aastast põhikool, keskkooli osa kaotati ja nüüd asub nendes ruumides kunstide kool (saab õppida nii muusikat, kunsti kui muud loovtegevust), õpib ca 170+ õpilast vist (loodan, et ei eksi). Aga mahust olulisem on sisu ja see, mida kõike nende noorte nimel ja arenguks ette võetakse.

Miks just seal koolis käisime - kõigepealt nimeloogika:) - oleme mõlemad kirjanike nime kandvad koolid. Sarnane on, et ka Alatskivi on ääremaa kool, kuigi oma piirkonna suurim. Mõlemad oleme ettevõtlikud koolid, seega oli sarnasusi, millele toetuda, aga on ka erinevusi, millest õppida või kogemust omandada. Neil on STEM õpe (oo!, see on nii põnev, loe lähemalt: https://sites.google.com/alatskivi.edu.ee/daipar/stem?authuser=0 ) ja nad on vinged Erasmuse projektide kirjutajad. Erasmuse projektidelt toodud materjalide kapp oli kuhjaga täis ning see polevat veel kõik, mis saadi, rääkimata teadmistest, kogemustest ja kontaktidest ning sõprusest, mis loodud.

Lisaks saime mõned mõtted sisekujunduseks (mil moel võiks moodsalt seinu kaunistada ja kuidas kasutada vanu euroaluseid hoopis pilkupüüdvateks pildiraamideks) ja kuidas tehnoloogia tunde varustada materjaliga koostöös kohalike ettevõtjatega.

Saime ka teada, et neil on väga asjalik, koostöine ja iseseisev õpilasesindus. Õnneks lubasid nad meile külla tulla ja võtta oma aktiivse presidendi kaasa. Ehk innustab meie noori ka. Saime kogeda tuletõrje õppust ja näha unistuste pesa, kuhu võiks tulla pärimustuba, kus saab kududa kangastelgedel ja teha muud peenemat näputööd:).
Pilte meie külastusest näeb allpool ning ootame rõõmsalt Tuglase ja Liivi taaskohtumist!