Õppekäigul Tallinnas

5.-9.klasside õpilased veetsid sügisese õppepäeva Riigikogus ja Eesti Kunstimuuseumis „KUMU“.

Õpetajad Annely, Ilvi ja Tiia, kes olid selle õppekäigu organisaatorid, tutvustasid bussisõidu ajal reisi eesmärki, tegevusi, üldist korraldust ning selle seost kolme olulise Ahja kooli väärtusega.

Riigikogu majja sisenemisel tuli läbida turvakontroll. Meid võttis meid vastu maja ekskursioonijuht, kes tutvustas tunni jooksul maja töökorraldust ja ruume. Kohtusime varem Ahja kooli külastanud poliitiku ja riigiametniku Liina Kersnaga, kes viis meid Eesti Reformierakonna fraktsiooni koosolekute ruumi. Kogu koolipere mahtus istuma mikrofonidega varustatud ovaalse laua taha ja kuulsime Liina Kersnalt täpset infot, kuidas töö fraktsioonides käib.

Edasi suunduti Kunstimuuseumisse Kadriorus. Mitmekordses, avarate ruumidega majas esmalt lõunatati. Seejärel hajus seltskond maja erinevatele korrustele näitusi vaatama. Õpetaja Ilvil olid kaasas töölehed, mille küsimustele otsiti Kunstimuuseumist vastuseid.

Päeva ekstreemseim osa möödus Ülemiste vaaterattal. Selleks ajaks, kui meie boksid üles jõudsid, oli ka udu kadunud ja selgelt oli paista kogu pealinn, hülgehall meri ning peatselt koju viiv Tallinn-Tartu maantee.