Põnev ja õpetlik päev TÜ loodusmuuseumis

8. veebruaril külastasid 4.-6. klassi õpilased TÜ loodusmuuseumi, kus osaleti õppeprogrammis „Meie Läänemeri“. Õppeprogrammi käigus tutvuti Läänemere elustiku ja keskkonnaga ning inimese mõjudega Läänemerele. Töö toimus rühmadena. Rühmad liikusid mööda erinevaid teemasaari – adrusaar, inimese saar, piknikusaar, lestasaar, merikilgisaar, kajakasaar, hülgesaar. Lahendati huvitavaid uurimusülesandeid ja täideti logiraamatut. Sai harjutada koostööoskusi. Rühmade kaptenid õppisid kaasama meeskonnakaaslasi (alguses kippus nii mõnigi kõik ülesanded ise ära tegema ), meeskonnakaaslased üksteist kuulama. Tore oli vaadata, kuidas nt Kajakasaarel ülesannet tehes üks kirjutas, kaks otsisid määrajatest vastuseid ja neljas püüdis leida kirjelduse järgi lindu. Uudishimu tekitasid sellised loomad nagu emakala, punntigu, pringel, tuulehaug. Seejärel siirdusime muuseumisse, kus meie juhendaja tutvustas veel mereliike. Muljet avaldas 2m pikkune tuurakala. Programmi lõppedes saime ka iseseisvalt muuseumis ringi vaadata, põnev oli vaadelda elavnurgas olevaid loomi. Päev oli tegevusterohke, õpetlik ja põnev!  Õppekäik sai teoks tänu KIK-i toetusele.

Õpilastega käisid muuseumis õp Aira ja õp Leili