Preemiareis Lätimaale

Õpihimuliste ja ettevõtlike õpilaste tunnustamisele kultuurimajas järgnesviimasel koolinädalal preemiareis Lätti. Pärast paaritunnist sõitu jõudsime väikesse Mazsalaca linnakesse, mille lähedusse on rajatud looduspark matkaradadega. Rajad kulgesid Salaca jõe ääres ning teekonnal võis näha suuri puuskulptuure, metsamajakesi, mis pakkusid uudistamist ja turnimisvõimalusi. Mõnele lapsele tundus matkatee pikk ja väsitav, kuid kiiremad jõudsid ronida mööda pikki treppe jõeni, seigelda koobastes, jalutada kõikuval laudsillal. Kahe tunniga oli looduspark vallutatud, matkarada läbitud ja buss viis meid järgmisse sihtpunkti - Ruijena jäätisevabrikusse. Lahke giid jutustas nii inglise kui ka vene keeles vabriku ajalugu ning näitas loengusaalis valge aurupilve tekitava jäätisekreemi tegemist. Seejärel degusteerisime erinevaid jäätisesorte, mida kanti lauale lausa kaussidega. Lisanditeks olid maitsvad pallikesed ja värvilised terad. Tagasiteel tegime peatuse Valka toidupoes ja sõit jätkus otsejoones üle Otepää kõrgustiku koju.