Räätsadega rabas

5.-9. klasside sügisene matkaprogramm toimus Meelva rabas. Paarikümne minutiline bussisõit viis meid Haudamäe puhkekeskuse matkajuhi, Margus Zupsmanni, talu õuele.

Õpilastele jaotati kätte räätsad ja liiguti Meelva soojärve kaldale. Räätsad tuli jalga siduda siis, kui algas märg ja soine pinnas. Matkajuht selgitas, kuidas räätsadega kõndida ja kuhu astuda. Nii mõnigi laps astus pokude vahel olevasse vesisesse auku ja tavaline riidest jalats sai üsna märjaks.

Teadmisi saadi veel ümberkaudsest loodusest, kasvavatest taimedest, pesitsevatest loomadest, turba saamisloost ja järve isepuhastumisest pärast nõukogude aega. Näha oli kobraste langetatud puid, põdra jälgi ja kõrgemaid soosaari, kus pesitsevad hundid. Suhu sai pista soomarju ja ninna tungis sookailu ning niiske metsa lõhn.