Rohenädal algas võistlusega

Õpilasesinduse korraldatud prügi sorteerimise võistlus käivitas kooli rohenädala. Enne võistlust said õpilased tutvuda nii stendidel kui ka Stuudiumis jäätmete sorteerimise nõuetega. Esmaspäeva õuevahetundidel kogunesid 1.-6. klasside ettevõtlikud ja koostöised õpilased koolimaja ette. Õuele kallatud jäätmehunnik tuli sorteerida ja paigutada õigesse kasti. Võistlemas oli 7 võistkonda (21 õpilast). Sorteerimise kiirust luges stopper ja prügi sorteerimist jälgisid õpetajad. Parima tulemuse tegi sorteerimise kiiruses ja kvaliteedis 5. klassi võistkond (Kristelle, Annabel, Marleen) ajaga 1 minut 21 sekundit / kvaliteet- 1 sorteerimisviga. Hea aja tegi ka 4. klassi võistkond ( Villu, William Henry, Sander): 1.20 / kvaliteet- 5 sorteerimisviga. Peamised vead tekkisid pakenditega, mis koosnesid mitmest materjalist: plastikust ja papist või fooliumist ja paberist. Need materjalid oleks tulnud rebides eraldada ja erinevatesse kastidesse visata. Rohenädala teisi sündmusi saab vaadata Stuudiumi kalendrist või kooli kodulehelt.