Taaskasutusnädal

Meie üks põhiväärtusest on keskkonnahoid ja et seda taas rõhutada ning noorte mõtetesse ja kogukonna teadvusesse kinnistada, kutsusime ellu taaskasutusnädala.

Taaskasutusnädala ettevalmistus algas juba 11.04, kui tüdrukute klubi alustas kavandite loomist taaskasutuse moeshow jaoks. Neiud kasutasid kasutuseta või kandjale väikseks jäänud riideid, et teha neist endale sobiva stiili ja suurusega riided. Veel stiliseeriti vana käekott, vanemate abiga loodi uus kileriba seelik ning kilepakenditest kandekott, plastikämbrist kujundati moekas ridikül. Taaskasutuse moeshow enne ja pärast pildid on nähtavad: https://padlet.com/pirjopall/jl4snli13y5b3vvp (salasõna Taaskasutus22).

Sama oluline, kui keskkonna teemade rõhutamine, on meile koostöö ja seetõttu kaasasime kohe Ahja kogukonda oma ettevõtmistes kaasa lööma.

Stardipaugu taaskasutusnädalale andis aga Janika Usina läbiviidud taaskasutuse ja upcycling teemaline töötuba 2. ja 3. kooliastmele (pildid on all). Algklasside töötuba pakendikäitlusest vedas 2. ja 3.klassi laste lapsevanem Kaidi Rämman. Kolmapäeval toimus moeshow, kus publik nägi tüdrukute klubi loodud moodi ning sai kuulda ka esemete sünnilugu. Taaskasutusnädala finiši sündmuseks oli näitus käsitööna tehtud taaskasutatud tekstiilidest, mille meisterdas meie kooli endine õpetaja Vaike Veeorg. Lisaks näitusele toimus täika. Täika kuulutused valmistasid meie andekad õpilased ise. Täika osalustasu läks vilistlaste kokkutuleku fondi. Kindlasti ootame järgmisel korral julgemat osalust nii müüja kui ostjana!

Taaskasutusnädala järeltõuge toimub 03.05, mil kooli vilistlased Astrid ja Urmet Rosenberg tulevad tutvustama enda loodud prügi sorteerimise äppi.

Täname siiralt kõiki taaskasutusnädala õnnestumisse panustajaid - õpilasi, õpetajaid, ringijuhendajaid, Janika Usin, Kaidi Rämman, Kadri Ugur, Astrid ja Urmet Rosenberg ning kõik lapsevanemad, kes lapsi kodus toetasid ja nendega koos tegutsesid.