Talve-Mõ-Su-Li Kabelimäel

Heitliku talve kiuste leidis mõtlemist, liikumist ja suhtlemist soosiv talvine Mõ-Su-Li siiski sobiva koha meie sündmuste kalendris. Sportlik pärastlõuna kulges kahes vahetuses, et nooremad ei peaks kaua ootama ja vanemad saaks oma õppetegevuse samuti lõpuni viia.

Mõtlemisülesanne hõlmas KiVa teemat ja see lahendati juba klassiruumis. Jalgsi läbitava teekonna mõõtmine tehti mobiili abil samuti enne teele asumist. Kuna väljavalitud mäenõlval oli sula paari päevaga lund vähendanud, toimusid kelgusõidud Kabelimäe põhjaküljel. Liikumine oligi ülejäänud programmi põhitegevus: kõnd sihtkohta, 400 meetrise PIKA LIU läbimine, võistkondlikud kelguvõistlused paarilise vedamises ning pallide täpsusviskes. 3. kooliastme poiste ja õpetajate lühiajaline lumejalgpall võttis pika spordialade nimekirja kokku. Lõbu ja võistlustuhinat jätkus ning ilmataat premeeris päikselise talvepäevaga igat osalejat. Lisaks omandati uusi teadmisi, mida saab hiljem kasutada kas matka planeerimisel või perereisi sihiseadel.